Energetikai tanúsítvány Budapest
Hiteles energetikai tanúsítvány készítése Budapesten adásvételi szerződéshez vagy bérbeadáshoz. Kiszállással és helyszíni szemlével Budapest egész területén. A helyszíni szemle után 2 munkanapon belül. Pályázathoz és használatbavételi engedélyhez jelenleg nem tudom vállalni az energetikai tanúsítványok elkészítését.
energetikai tanúsítvány árak Budapesten
Az energetikai tanúsítvány ára függ az ingatlan típusától és méretétől. Megrendeléshez egy időpontot kell egyeztetni a helyszíni szemlére. A helyszíni szemle egy egyszerűbb lakásnál nem tart tovább 20-30 percnél. A helyszíni szemle után 2 munkanapon belül elkészül az energetikai tanúsítvány.
Megrendelés telefonon: 06-20-912-1405
Mobiltelefonról azonnal hívható, kattintson a telefonszámra. Hétfőtől – csütörtökig 8:00 – 17:00, pénteken 8:00 – 14:00 óra között elérhető vagyok.
Helyszíni szemle – energetikai tanúsítvány Budapest
A helyszíni szemle a tanúsítás kötelező eleme, a dátumát rögzíteni kell az energetikai tanúsítvány első oldalán. A szemlén először lerajzolom és lemérem az ingatlan helyiségeit. Ha van méretezett alaprajz segíti a munkámat, de ha nincs, nem gond. Ezután beazonosításra kerül az épületburok, a nyílászáró, falak, födém, fűtés és melegvíz hálózat és a megújuló energiát hasznosító rendszer, ha van.
Végül készítek néhány fényképet. Fénykép készítése kötelező. Közeli kép a fűtésről; a hőtermelő, hőleadó, hőtároló, szabályozóról, az ablakról, melegvíz ellátásról, illetve a megújuló energiát hasznosító rendszerről, ha van. Nem kell elpakolni semmit. A személyes tárgyakat, berendezéseket nem fotózom le. Végül a kívülről a homlokzatról készítek néhány képet.
Helyszíni szemlén szükséges adatok, információk
- A helyszíni szemlén szükségem lesz a helyrajzi számra
- Felújítandó lakásokhoz nem kell semmilyen más információ
- Régi építésű, nem szigetelt, gázkonvektoros villanybojleres lakásoknál vagy távfűtéses, nem szigetelt panellakásoknál más információ nem szükséges
- Nyílászáró csere esetében a nyílászáró U értéke (Ug vagy Uw), ha nincs beleírva
- Házközponti fűtés esetében a kazán típusa, beépítés éve
- Fűtéskorszerűsítéskor; 2018 utáni gázkazán esetében a szezonális helyiségfűtési hatásfokra van szükségem. Hőszivattyús fűtés esetében SCOP értékre. Az ERP irányelve hatálya alá eső készülékek esetében a teljesítménytényezőre.
- Utólagos külső hőszigetelés esetében információ kell a hőszigetelés vastagságáról és típusáról (pl.: expandált polisztirol lap, EPS, XPs, grafitos, kőzetgyapot stb) és, hogy melyik évben történt
- Építési év, jelentős felújítás éve (a határoló szerkezetek összes felületének legalább a 25%-át érintő felújítás)
- Újabb építésű ingatlan esetén a falak és a födém rétegrendje. Műszaki leírás. A megrendelőnek kell biztosítani a tanúsítás elvégzéséhez szükséges tervdokumentációt. Ha a megrendelő nem tudja teljes mértékben biztosítani a tanúsítás elvégzéséhez szükséges tervdokumentációt, akkor a tanúsító jogosult a fellelhető információk alapján becsléssel élni.
A megrendelőnek kell biztosítani az energetikai tanúsítás elvégzéséhez szükséges tervdokumentációt. A szükség szerinti mérések, ellenőrzések elvégzésének helyszíni feltételeit és a szükséges mértékű közreműködést. A leggondosabb felmérés során is előfordulhat, hogy bizonyos paraméterek nem állapíthatók meg roncsolásos vizsgálat és feltárás nélkül, melyre a megbízó nem köteles engedélyt adni. Ilyen esetben a tanúsító jogosult a fellelhető információk alapján becsléssel élni.
Mit jelent az energetikai tanúsítvány?
Az energetikai tanúsítvány legegyszerűbben fogalmazva az jelenti mennyire energiatakarékos az ingatlan. Az épületenergetikai tanúsítvány – hasonlóan az a háztartási gépek energia címkéjéhez – minősíti, azaz egy skálán helyezi el az épület összesített energetikai jellemzőjét és a CO2 kibocsátás értékét. A tanúsítvány tartalmaz még épületszerkezeti, épülettechnikai rendszer értékelést és korszerűsítési javaslatot is.
Az energetikai tanúsítvány egy energetikai megfelelőséget igazoló számítás. Az épület energetikai tulajdonságairól tájékoztat. Kifejezi az 1 m2-re jutó éves, nem megújuló primer energia felhasználását. A közel nulla energiaigényű épület követelményéhez képest, százalékos arányban kifejezve.
A minősítés „A+++” kategóriától, mint a legjobb energiahatékonyságú ingatlan, az „I” kategóriáig terjed, vagyis rossz energiahatékonyságú, ebben az esteben egyátalán nem energiatakarékos az épület. Például egy szigetelés nélküli, korszerűtlen fűtéssel és nyílászárókkal rendelkező, nagy belmagasságú lakás.
Mikor kell energetikai tanúsítvány?
Energetikai tanúsítvány készítése kötelező új épület építésekor. Meglévő ingatlan eladás vagy bérbeadása esetén. további információ
Ezen kívül az ingatlan hirdetésekben is fel kell(ene) tüntetni az energetikai minőség szerinti besorolást. A besorolás segíthet az érdeklődőknek felmérni, hogy mennyire energiatakarékos az ingatlan, és milyen költségekkel járhat a fenntartása.
Korszerűsítési, otthonfelújítási pályázathoz is szükséges energetikai tanúsítvány.
Mikor nem kell energetikai tanúsítványt készíteni?
- Az önálló, más épülethez nem csatlakozó, 50 m2-nél kisebb hasznos alapterületű épületre.
- Az évente 4 hónapnál rövidebb használatra szánt lakhatás és pihenés céljára használt épületre.
- Egyes felvonulási épületre, fólia- vagy sátorszerkezetre, vallási, hitéleti célra használt épületre. Bizonyos műhelyre, mezőgazdasági, logisztikai és ipari épületre. Forrás: 176/2008. (VI. 30.) Korm. rendelet 1. § (2) alapján
Ha egy társasházi lakásról van szó, akkor kell egy 50 m2 alatti lakásra, mert az egész épület nagyobb, mint 50 m2. Azért nem kell 50 m2 alatti önálló épületre, mert a felület térfogat arány és a számítási módszer alapján nagyon torz eredmény jönne ki.
Ki készíthet energetikai tanúsítványt?
Az energetikai tanúsítvány készítése engedélyhez kötött mérnöki tevékenységek.
A tanúsítvány készítéséhez mérnöki végzettség és szakmai tapasztalat szükséges. Energetikai tanúsítványt az készíthet, aki szerepel a Magyar Építész Kamara (MEK), vagy a Magyar Mérnöki Kamara (MMK) névjegyzékében.
Az engedélyhez „TÉ” jelzésű jogosultsági vizsgát kell tenni a területi kamaránál. Továbbá kötelező kamarai tagság, évente egyszeri szakmai továbbképzés, és 5 évente a jogosultság meghosszabbítása.